Şirketler için Sosyal Medya Tavsiyeleri

Markanızı daha yukarıya taşımak için tavsiyelerimize bir göz atın!

Rakip Analizi

Markanız için düzenli içerik paylaşımı yaparak sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanmalısınız. Böylelikle hizmetinizi çok fazla insana gösterebilir ve geri dönüşler alabilirsiniz.

Uzun vadeli bir yazılı sosyal medya stratejisi planı çizmeniz markanız için oldukça yararlı olacaktır.

Rakiplerinizin sosyal medya kampanyalarından haberdar olmalısınız. Potansiyel müşterilerinizi etkilemelerine fırsat vermeden daha kapsamlı sosyal medya kampanyalarına imza atmalısınız.

Her sosyal medya platformu kendi içerisinde çeşitlilikler içeriyor. Markanızın farklı sosyal medya platformlarına özgü içerikler oluşturmalısınız.

Rakip Analizi
Rakip Analizi

Markanızla uyumlu sosyal medya stratejileri geliştirmelisiniz. Verdiğiniz hizmeti destekler nitelikteki bu stratejiler sayesinde markanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz.

Markanız için yapılan yorumlara iyi ya da kötü olmaksızın hızlı cevap verebiliyor olmalısınız. Böylelikle kitlenizin aklındaki soru işaretlerini silerek başarılı bir marka algısı yaratabilirsiniz.

Sosyal medya platformlarının sunduğu deneyimlerle birlikte takipçilerinizle etkileşim içerisinde olmalısınız. Unutmayın etkileşim her şeydir!

Sosyal medya hesapları herkesin günden güne en sık kullandığı mecralar olmuş durumda. Tam da bu yüzden hedef kitlenizin karşısına sponsorlu içeriklerle çıkmalısınız.

Rakip Analizi
Rakip Analizi

Markanızın sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirilen reklam performansını düzenli olarak takip etmelisiniz. Düşen reklam performanslarını analiz ederek yeni stratejiler geliştirmelisiniz.

Rakiplerinizi hafife almayın! Rakip ürün ve hizmetler hakkında yapılmış yorumları sıklıkla takip etmelisiniz. Olumlu ya da olumsuz her yorum sizler için güçlü bir yol gösterici olacaktır.

Markanızın sosyal medya hesaplarında çıkan ya da çıkması olası krizler için “kriz eylem” planı oluşturmanızı öneriyoruz. Tüm problemleri gerçekleşmeden çözerek büyük bir felaketin önüne geçebilirsiniz.

Rakip Analizi
Rakip Analizi

Hedef kitlenizin ya da potansiyel müşterilerinizin markanız hakkında merak ettiği olumlu-olumsuz tüm soruları cevaplamak için kurumsal bir yapı oluşturmanız sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Oluşabilecek herhangi bir sorun için 7/24 ulaşabileceğiniz bir kriz yöneticisi belirleyin. Her şeyin çok yolunda gittiğini düşündüğünüz an bile sorun bir yerlerden çıkmak için bekliyor olabilir.

Çeşitli bloglarda, haber sitelerinde veya sosyal mecralarda markanız hakkında yazılan yorumları takip etmelisiniz. Hakkınızda söylenen iyi ya da kötü tüm yorumları inceleme altında tutmalısınız. Bu sayede sorunları tespit edebilir ve buna göre yeni hamlelerde bulunabilirsiniz.

Rakip Analizi

Sosyal Medya

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin!

İletişim

Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. No:12 Trump Towers Kule:2 Kat:18 D:1829 34387 Şişli/İstanbul